2018 елның 10 феврале, шимбә

2018 елның 8 февралендә  ТР Финанс министрлыгы хезмәткәрләре “Россия чаңгы юллары – 2018” ярышларында катнашты. Массакүләм чаңгы ярышлары быел 36нчы тапкыр үткәрелә. Татарстан бу узышларга 13 ел элек кушылган.

Спорт яратучылар өчен ярышлар өч мәйданда оештырылды: Горький-Әмәт урманында, Гаврилов урамында һәм Юдино бистәсендә.

Казанда “Россия чаңгы юллары”н үткәрүнең үзәк урыны Юдино бистәсе мәйданчыгы булды.

“Россия чаңгы юллары – 2018” бөтенроссия массакүләм чаңгы ярышлары кысаларында Татарстан Республикасы финанс министры урынбасары Алла Анфимова республиканың җитәкче хатын-кызлары арасында VIP-ярышта өченче урынны яулады.