июль, 2015 ел
җомга

Бүген Татарстан Республикасы Президенты вазыйфаларын вакытлыча башкаручы Рөстәм Миңнехановка «Иннокам» территориаль-аерымланган инновацион-җитештерү үзәге концепциясен тәкъдир иттеләр
Тәкъдир итү Татарстан  Республикасы Хөкүмәте Йортында узды, анда РФ Президенты каршындагы Россия Халык хуҗалыгы һәм дәүләт хезмәте  академиясе (РАНХиГС) ректоры Владимир Мау катнашты

Рөстәм Миңнеханов проектны тәкъдир итү барышында билгеләп үткәнчә, бүген Кама сәнәгать  зонасы регион икътисадының төп ноктасы булып тора. Ул искәрткәнчә, Кама агломерациясенә  Алабуга, Зәй, Менделеевск, Түбән Кама һәм Тукай муниципаль районнары һәм Чаллы шәһәр округы территорияләре керә. Бу территориягә республика халкының  1 миллионнан артыграгы, республика ҖРПның дүрттән бере туры килә, шулардан Россиядә җитештерелүче 42% синтетик каучук һәм 54% полимер, шулай ук Россия йөк автомобильләрен һәм шиналар җитештерү.