Авария хәлендәге торак фондыннан гражданнарны күчерү чараларын гамәлгә ашыру дәвам итә

2024 елның 29 августы, пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының 2024 елның 12 августыннан 647 санлы карары белән расланган «Авария хәлендәге торак фондыннан гражданнарны күчерү буенча республика адреслы программасын 2024 елга раслау турында»гы карары кысаларында, Татарстан Республикасында 2024 елда авария хәлендәге торак фондыннан гражданнарны күчерү чараларын гамәлгә ашыру дәвам итә.

2024 елда чараларны гамәлгә ашыруга каралган акчаларның гомуми күләме 73,4 млн. сум күләмендә расланды, шул исәптән «Территорияләрне үстерү фонды» гавами-хокукый компаниясе акчалары исәбеннән 59,4 млн. сум, Татарстан Республикасы бюджеты чаралары исәбеннән 13,2 млн. сум, Татарстан Республикасы муниципаль берәмлекләре чаралары исәбеннән 0,8 млн. сум.