Салым даталары: 2023 ел йомгаклары буенча оешмалар табышына салым түләү срогы

2024 елның 18 марты, дүшәмбе

Татарстан Республикасы Финанс министрлыгы хәбәр итә: оешмалар табышына салым буенча салым түләүчеләр, салым буенча салым һәм (яисә) аванс түләүләрен түләү бурычлары булуга карамастан, һәр хисап һәм салым чоры узганнан соң салым органнарына үзенең урнашкан урыны һәм һәр аерым бүлекнең урнашкан урыны буенча салым органнарына тиешле салым декларацияләрен тиешле хисап чоры тәмамланганнан соң 25 көннән дә соңга калмыйча һәм узган салым чорыннан соң килүче елның 25 мартыннан да соңга калмыйча тапшырырга тиеш.

2023 елда оешмалар табышына салым буенча салым декларацияләрен тапшыру срогы – 2024 елның 25 марты, түләү срогы – 2024 елның 28 марты.

Салым бурычы килеп чыкмасын өчен Татарстан Республикасы Финанс министрлыгы күрсәтелгән срокларны хисап биргәндә һәм оешмалар табышына салым түләгәндә исәпкә алырга киңәш итә.